Tűzvédelmi szakvizsga igénybevétele

Az eddigiekhez képest változtattunk a Tűzvédelmi szakvizsga igénybevételének módján, ezért érdemes a szolgáltatás felől érdeklődőknek elolvasniuk, hogyan is vehetik igénybe a Tűzvédelmi szakvizsga felkészítést és vizsgáztatást az ERGONOM Kft. szervezésében.

A képzés szükségessége:

A 45/2011. (XII. 7.) BM rendelet 1. mellékletében meghatározott foglalkozási ágak, illetve munkakörök szerinti tevékenységet csak érvényes tűzvédelmi szakvizsgával rendelkező személy végezhet.

Szakvizsgával kell rendelkeznie annak a közvetlen munkahelyi vezetőnek is, aki a rendeletben meghatározott tevékenységet irányítja.

Megrendelés tárgyát képező képzés részletezése:

A tűzvédelmi szakvizsga képzésünket a „tűzvédelmi szakvizsgára kötelezett foglalkozási ágakról, munkakörökről, a tűzvédelmi szakvizsgával összefüggő oktatásszervezésről és a tűzvédelmi szakvizsga részletes szabályairól” szóló 45/2011. (XII. 7.) BM rendelet hatálya alatt valósítjuk meg.

Szolgáltatási nyilvántartási szám: SZ010/1-2-3-4-5-12-14-15/17/2014.

Választható képzési kategóriák:

Kategória kódszáma és megnevezése:

1. Hegesztők és az építőipari tevékenység során nyílt lánggal járó munkát végzők

2. Az Országos Tűzvédelmi Szabályzat szerint robbanásveszélyes osztályba tartozó anyagoknak bármely időpontban 300 kg tömegmennyiséget meghaladó mennyiségű tárolását vagy 100 kg tömegmennyiséget meghaladó mennyiségű ipari vagy szolgáltatás körébe tartozó feldolgozását, technológiai felhasználását végzők

3. Éghető gáz lefejtését, töltését, kiszolgálását, továbbá autógáz kiszolgálását végzők

Képző intézmény által tartott Tűzvédelmi szakvizsga felkészítés és szakvizsgáztatás az alábbiak szerint történik:

A résztvevők számára előzetesen megküldött oktatási tematika alapján és a képzés napján, oktató által tartott 4 órás időtartamban vizsgafelkészítés történik. A Tűzvédelmi szakvizsgára, csak a szakvizsga felkészítésen résztvevő személy bocsájtható.

Sikeres Tűzvédelmi szakvizsgát tett Résztvevő(k) szakvizsga bizonyítványt kapnak.

Tűzvédelmi szakvizsga érvényességi ideje:

A tűzvédelmi szakvizsga felkészítésen résztvevő(k) sikeres szakvizsga teljesítését követően szakvizsga bizonyítványt kapnak, melynek érvényességi ideje 5 év.

Megrendelés menete:

A jelentkezés visszaigazolása (regisztráció): A kitöltött és cégszerű aláírással ellátott jelentkezési lap és a TVSZ adatközlő táblázat (amely maradéktalanul tartalmazza a jelentkezők adatait) visszaküldését követően, - amennyiben minden szükséges adatot a rendelkezésünkre bocsájtott – visszaigazoljuk/regisztráljuk jelentkezését.

A jelentkezés visszaigazolásakor (regisztráció) az alábbi adatokat, dokumentumokat küldjük meg Önnek (Megrendelőnek):
  • megrendelés száma, amely egy 16 karakterű szám
  • amennyiben több mint 5 főt jelentkeztet a képzésre, akkor elküldjük Önnek (Megrendelőnek) a Szolgáltatás megrendelőt, amely a Megrendelő- Képző intézmény szerződéses kötelmeire vonatkozik. Ezt a Szolgáltatás megrendelőt kettő példányban szükséges kinyomtatni és cégszerű aláírással ellátva visszaküldeni részünkre a 7100 Szekszárd, Pf. 473. postacímre, de előtte elektronikusan az ertekesites@ergonom.hu emailcímre.

Ezt követően továbbítjuk regisztrációját a képzési csoportunknak.

A regisztrációt követően a képzési csoportunk megküldi Önnek (Megrendelőnek) a:
  • díjbekérőt, melyet az abban jelzett határidőig szükséges kiegyenlíteni,
Amennyiben a képzési díj kiegyenlítése megtörtént, akkor a képzési csoportunk megküldi Önnek (Megrendelőnek):
  • az önálló tanuláshoz szükséges tananyagot, melyet kérjük továbbítson a képzésen Résztvevő(k)nek

Amennyiben a képzési díj nem kerül kiegyenlítésre, a Képző intézmény a képzési tananyagot nem küldi meg Önnek (Megrendelőnek) és a jelentkező nem jogosult a képzés részvételére.

A képzés során fizetendő díj, megfizetésének módja, ütemezése:

A kitöltött, a számlafizető által cégszerűen aláírt és az ertekesites@ergonom.hu e-mail címre megküldött jelentkezési lap alapján a képzést végző intézmény díjbekérőt állít ki. A képzési díj megfizetése átutalással, 3 naptári napon belül esedékes. A megrendelés az átutalással válik véglegessé.

A képzési díj:

1. Kategória esetén 21.600.- Ft + áfa/Fő;

2. Kategória esetén 21.600.- Ft + áfa/Fő,

3. Kategória esetén 21.600.- Ft + áfa/Fő

mely díjtételekre a képzést végző akkor is jogosult, ha a Résztvevő(k) a képzéstől bármely okból távol marad(nak).

Amennyiben a jelentkezési lapon az Ön (Megrendelő) által megjelölt képzési időpontban a Képzésen résztvevő(k) (Résztvevő(k)) nem tud(nak) megjelenni (saját hibájából, vagy önhibáján kívül) a Képző intézmény nem kötelezhető a képzési díj visszatérítésére Megrendelő felé.

A szakvizsga bizonyítvány megszerzéséért újbóli regisztráció/jelentkezés, képzési díj befizetése, és a képzésen történő részvétel szükséges.

A Képző intézménynek nem áll módjában jóváírásban részesíteni az újra jelentkezőt.

Szakvizsga bizonyítvány a képzésről:

A Képző intézmény a képzés elvégzéséről hatóság által elfogadott szakvizsga bizonyítvány állít ki, melyet a végszámlával együtt, a képzés elvégzését követően postáz a Megrendelőnek. 

A bizonyítvány az alábbi adatokat tartalmazza:
  • egyedi azonosítót/sorszámot;
  • a Képző intézmény nevét, címét Szolgáltatási nyilvántartási számát;
  • a képzést elvégző Résztvevő nevét, születési helyét, idejét, anyja nevét;
  • a Megrendelő (Munkáltató) nevét, adószámát;(amennyiben a Munkáltató a számlafizető)
  • képzéssel kapcsolatos törvényi hivatkozást;
  • Képzés megnevezését, képzés kategóriáját, képzés időtartamát;
  • bizonyítvány érvényességi idejét;
  • keltezést és képző intézmény képviselőjének aláírását.

Felhívjuk a figyelmét, hogy a kibocsájtott szakvizsga bizonyítványokat a Képző intézménynek kizárólag adminisztrációs díj megfizetése (tanúsítványonként:5.000.- Ft + áfa) ellenében áll módjában pótolni, ezért kérjük fordítsanak figyelmet a szakvizsga bizonyítványok megőrzésére!

A képzési időpontok megtekintéséhez kattintson ide!

Ajándékunk van az Ön számára!

Híreink

Tájékoztatás a 33/1998. (VI. 24.) NM rendelet módosításáról

2025. június 27-én hatályba lépett a belügyminiszter 20/2025. (VI. 26.) BM rendelete, mely módosítja az egyes munkaköri, szakmai, illetve személyi higiénés alkalmasság orvosi vizsgálatára vonatkozó szabályokat. A változások közül a leglényegesebb, hogy bizonyos esetekben megszűnt a kötelező tüdőszűrés. Részletek

Kötelező-e az üzemorvosi vizsgálat?

- Frissített tartalom -
Az elmúlt közel másfél évben folyamatosan felmerülő kérdés a foglalkozás-egészségügyi alkalmassági vizsgálatokkal kapcsolatos változások kapcsán. Fontos azonban tisztázni az elején, hogy a kötelező vizsgálatokat nem törölték el. Az alábbi összefoglalóval szeretnénk segítséget és tájékoztatást nyújtani a jelenlegi szabályozásról és a folyamatos változások lényegéről. Részletek

Semmelweis-nap, a magyar egészségügy napja

Minden év július 1-jén ünnepeljük az egészségügyben dolgozókat, megemlékezve Semmelweis Ignácról, az anyák megmentőjéről, aki ezen a napon született. Részletek

Blog

A munkavállaló ellenőrzési kötelezettsége

A munkavédelem nem egyoldalú történet, hanem egy közös felelősségvállalás. A munkáltató biztosítja az eszközöket, oktatást, vizsgálatokat, míg a munkavállaló köteles odafigyelni, ellenőrizni és jelezni, ha valami nincs rendben. Így érhető el az, amit mindenki szeretne: egészséget nem veszélyeztető, biztonságos munkavégzés. Részletek

Diákmunka nyáron? Ezekre figyeljünk munkáltatóként!

Ahogy közeledik a nyári szünet, egyre több diák keres lehetőséget arra, hogy munkát vállaljon. Számukra ez nemcsak pénzkereseti lehetőség, hanem életük első lépése a munka világában – és mint tudjuk, az első benyomás sokáig meghatározó. Részletek

Hőségriadó a munkahelyeken – A biztonság ilyenkor is elsődleges

A nyár elhozta a forróságot, és vele együtt a kihívásokat is a munkahelyeken. A hőség nemcsak kellemetlen, hanem egészségkárosító és balesetveszélyes is lehet. De mit jelent ez a gyakorlatban? És mit kell(ene) tenniük ilyenkor a munkáltatóknak és a munkavállalóknak? Részletek