Karbantartói és ingatlan üzemeltetői kisgépkezelő képzés

Karbantartással, esetleg ingatlan üzemeltetéssel foglalkozó vállalkozása van? Van legalább 1 fő munkavállalója? Ha ezekre a kérdésekre IGEN válaszokat adott, akkor ne habozzon, jelentkezzen még ma kisgépkezelő képzésünkre kedvezményes díjon.

Most mindösszesen 18.000.- Ft / fő, azaz tizennyolcezer forint / fő díjon szerezheti meg a karbantartói és ingatlan üzemeltetői kisgépcsaládba tartozó kisgépek jogszabályban előírt szakszerű és balesetmentes kezeléséhez szükséges kisgépkezelő képzést!


Következő képzési időpont:

RÉSZLETEK ITT!

Amennyiben szeretne jelentkezni előre meghirdetett karbantartói és ingatlan üzemeltetői kisgépkezelő képzésünkre, egyszerűen megteheti az adott képzési időpont mellett található "JELENTKEZÉS" ikonra kattintva.



Miért fontos a képzés?

A munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII törvény alapján a munkáltató felelőssége, hogy oktatásban részesítse a munkavállalót, hogy az általa kezelt munkaeszközre vonatkozóan (pl. kisgépek) rendelkezzen az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés elméleti és gyakorlati ismereteivel, megismerje a szükséges szabályokat, utasításokat és információkat.

A munkaeszközök és használatuk biztonsági és egészségügyi követelményeinek minimális szintjéről szóló 10/2016. (IV. 5.) NGM rendelet 23. § (1) bekezdése előírja, hogy a munkavállalókat a munkaeszköz használatával összefüggésben tájékoztatni kell legalább

  • a munkaeszköz egészséget nem veszélyeztető és biztonságos használatának körülményeiről, feltételeiről;
  • a rendeltetésszerű használat során az előrelátható meghibásodási lehetőségekről és a meghibásodás esetén szükséges tennivalókról;
  • az esetleges téves kezelésről és annak következményeiről;
  • a körülmények megváltozásáról, még abban az esetben is, ha a változás olyan munkavállaló közvetlen környezetében történik, aki az érintett munkaeszközt nem használja, és
  • a munkaeszköz használata során szerzett tapasztalatokból levonható következtetésekről.

Bővebb információ a képzésről

Olyan karbantartói és ingatlan üzemeltetői szakemberek képzése, akik alkalmasak a szakterületükhöz kapcsolódó kisgépcsaládba tartozó kisgépek szakszerű, balesetmentes kezelésére, ismerik és betartják a hozzá kapcsolódó munkabiztonsági, tűz- és balesetvédelmi előírásokat.

A kisgépkezelő képzésünket a 1993. évi XCIII. törvény és a 10/2016. (IV. 5.) NGM rendelet előírásai, valamint a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény előírásai alapján valósítjuk meg. (Felnőttképzési nyilvántartási számunk: B/2020/001633)

Karbantartói és ingatlan üzemeltetői kisgépek listája:

  • kézi és asztali fúrógép (elektromos);
  • kézi és asztali gyalugép (elektromos);
  • kézi bontókalapács és vésőgép (elektromos);
  • kézi és asztali körfűrész (elektromos);
  • kézi horonymaró (elektromos);
  • kézi csiszológép (elektromos);
  • kézi sarokcsiszoló (elektromos);
  • kézi szúrófűrész / dekopírfűrész (elektromos);
  • kézi orrfűrész (elektromos);
  • kézi festékkeverő / habarcsekeverő (elektromos).

Képzés díja

A képzésünk igénybevehető minimum 10 fő részvételi létszám esetén, online (távolléti) képzés formájában. A képzés díja a fent részletezett karbantartói és ingatlan üzemeltetői kisgépcsaládba tartozó kisgépek esetén 18.000.- Ft / fő, azaz tizennyolcezer forint / fő, mely mentes az adó alól.

Képzésünket igénybe vehetik kontaktórás (tantermi) képzés formájában is az ERGONOM Munkavédelmi Szolgáltató Kft. telephelyein:

  • 7100 Szekszárd Tartsay Vilmos utca 16.
  • 1089 Budapest, Gaál Mózes utca 5-7., (ÖtHétHáz)

Minimum 10 fő részvételi létszám esetén akár kihelyezett formában az Önök cégének telephelyén.


Képzés óraszáma

Az előre megjelölt (fent részletezett karbantartói és ingatlan üzemeltetői kisgépcsaládba tartozó) kisgépek vonatkozásában kb. 120 perc.


Tanúsítvány a képzésről

Cégünk, az ERGONOM Munkavédelmi Szolgáltató Kft. a képzés elvégzéséről hatóság által elfogadott tanúsítványt állít ki.

Jelenleg nincs hatályos jogszabály, amely meghatározná a kisgépkezelő képzés elvégzéséról szóló tanúsítvány érvényességi idejét. Az ERGONOM Munkavédelmi Szolgáltató Kft. azonban javasolja az kétévenkénti ismeret frissítést.


Amennyiben szeretne jelentkezni előre meghirdetett karbantartói és ingatlan üzemeltetői kisgépkezelő képzésünkre, egyszerűen megteheti az adott képzési időpont mellett található "JELENTKEZÉS" ikonra kattintva.



Egyedi képzés

Lehetőségük van egyedi képzési csomag igénybevételére. Ebben az esetben a képzés tematikáját és a képzési időpontot az Önök igényeihez igazítjuk.

Amennyiben egyedi képzési csomagra van szükségük és szeretnének erre vonatkozóan ajánlatot kérni, akkor fontos tudnunk, hogy milyen gépek vonatkozásában és hány főnek szükséges megtartani a képzést.

Kérjük ajánlatkérési szándékukat az ertekesites@ergonom.hu e-mail címen jelezzék részünkre!


Amennyiben további kérdésük merült fel a témával kapcsolatban, akkor kérjük az alábbi elérhetőségek egyikén jelezzék felénk.

Telefonszám: +36 20 388 2730

E-mail cím: ertekesites@ergonom.hu

Híreink

Tájékoztatás a 33/1998. (VI. 24.) NM rendelet módosításáról

2025. június 27-én hatályba lépett a belügyminiszter 20/2025. (VI. 26.) BM rendelete, mely módosítja az egyes munkaköri, szakmai, illetve személyi higiénés alkalmasság orvosi vizsgálatára vonatkozó szabályokat. A változások közül a leglényegesebb, hogy bizonyos esetekben megszűnt a kötelező tüdőszűrés. Részletek

Kötelező-e az üzemorvosi vizsgálat?

- Frissített tartalom -
Az elmúlt közel másfél évben folyamatosan felmerülő kérdés a foglalkozás-egészségügyi alkalmassági vizsgálatokkal kapcsolatos változások kapcsán. Fontos azonban tisztázni az elején, hogy a kötelező vizsgálatokat nem törölték el. Az alábbi összefoglalóval szeretnénk segítséget és tájékoztatást nyújtani a jelenlegi szabályozásról és a folyamatos változások lényegéről. Részletek

Semmelweis-nap, a magyar egészségügy napja

Minden év július 1-jén ünnepeljük az egészségügyben dolgozókat, megemlékezve Semmelweis Ignácról, az anyák megmentőjéről, aki ezen a napon született. Részletek

Blog

A munkavállaló ellenőrzési kötelezettsége

A munkavédelem nem egyoldalú történet, hanem egy közös felelősségvállalás. A munkáltató biztosítja az eszközöket, oktatást, vizsgálatokat, míg a munkavállaló köteles odafigyelni, ellenőrizni és jelezni, ha valami nincs rendben. Így érhető el az, amit mindenki szeretne: egészséget nem veszélyeztető, biztonságos munkavégzés. Részletek

Diákmunka nyáron? Ezekre figyeljünk munkáltatóként!

Ahogy közeledik a nyári szünet, egyre több diák keres lehetőséget arra, hogy munkát vállaljon. Számukra ez nemcsak pénzkereseti lehetőség, hanem életük első lépése a munka világában – és mint tudjuk, az első benyomás sokáig meghatározó. Részletek

Hőségriadó a munkahelyeken – A biztonság ilyenkor is elsődleges

A nyár elhozta a forróságot, és vele együtt a kihívásokat is a munkahelyeken. A hőség nemcsak kellemetlen, hanem egészségkárosító és balesetveszélyes is lehet. De mit jelent ez a gyakorlatban? És mit kell(ene) tenniük ilyenkor a munkáltatóknak és a munkavállalóknak? Részletek