Híreink
Elsősegélynyújtó képzés igénybevétele
Az eddigiekhez képest változtattunk a Elsősegélynyújtó képzés igénybevételének módján, ezért érdemes a szolgáltatás felől érdeklődőknek elolvasniuk, hogyan is vehetik igénybe a Elsősegélynyújtó képzést az ERGONOM Kft. szervezésében.
Továbbá szeretnénk felhívni minden kedves meglévő és új ügyfelünk figyelmét, hogy 2019.05.01-től a mindenkor hatályos (honlapon feltüntetett) díjaink megfizetését követően vehetik igénybe Elsősegélynyújtó képzéseinket!
A képzés szükségessége:
A munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény (Mvt.) 46.§-a értelmében a munkahelyen – jellegének, elhelyezkedésének, a veszélyforrásnak, a munkavállalók létszámának, a munka szervezésének megfelelően – biztosítani kell a munkahelyi elsősegélynyújtás tárgyi, személyi és szervezési feltételeit.
A munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről szóló 3/2002.(II.8.) SzCsM-EüM együttes rendelet 20. §-ának rendelkezése alapján:
„20. § (1) * Minden munkahelyen és műszakban a tevékenység és a munkafolyamatok veszélyességétől, illetve az ott dolgozók számától függően kialakított elsősegélynyújtó felszerelést vagy mentődobozt és a munkavállalók közül kiképzett, elsősegélynyújtásra kijelölt személy jelenlétét kell biztosítani. Egy vagy több elsősegélynyújtásra szolgáló - hordággyal is könnyen megközelíthető - helyiséget kell biztosítani ott, ahol a helyiségek mérete, a végzett tevékenység jellege és a balesetek gyakorisága ezt indokolja.
(2) Az elsősegélynyújtó felszerelést, a mentődobozt és a tevékenységtől függően hordágyat, megfelelő mennyiségben és minőségben, jól látható, könnyen és gyorsan elérhető, szennyeződéstől védett helyen kell készenlétben tartani.
(3) Gondoskodni kell az elhasznált, lejárt, használhatatlan eszközök pótlásáról.
(4) Az elsősegélyhelyeket és a hozzájuk vezető utakat a külön jogszabályban meghatározottak szerint kell jelölni.
(5) Az elsősegélynyújtó felszereléssel, az elsősegélynyújtó hely kialakításával és az elsősegélynyújtás megszervezésével kapcsolatos további követelményeket, valamint a kijelölt elsősegélynyújtók képzése, továbbképzése tekintetében az irányadó előírásokat külön jogszabály tartalmazza.”
Jelenleg nincs hatályos jogszabály és rendelet sem, amely leszabályozná, vagy előírná, hogy a kijelölt elsősegélynyújtók képzését, hogyan, milyen formában és óraszámban szükséges lefolytatni/megtartani.
Megrendelés tárgyát képező képzés részletezése:
Az elsősegélynyújtó képzésünket az ERGONOM Kft. szakmai vezetése által meghatározottak szerint valósítjuk meg élőszavas előadás formájában és oktató filmek által.
Az élőszavas előadás főbb pontjai:
- Munkahelyi elsősegélynyújtó feladatai
- Eszköz nélküli segítségnyújtásról általában
- Sérült, vagy rosszullétes megfigyelése
- Szakmai segítség hívása
- Légzés és keringés vizsgálata (szituációs bemutatóval, Ambu baba segítségével)
- Szemsérülés elsődleges ellátásának főbb szempontjai
- Shock, vagyis a keringés összeomlásának felismerése és jelentősége
Oktató filmek témái:
- Eszméletlen betegellátás
- Eszköz nélküli újraélesztés és újraélesztés defibrillátor segítségével
- Sérülések, fektetési és sebkötözési módok, nyomáspontok
- Légúti idegentest, szemsérülések
- Mérgezések
Választható képzési kategóriák:
- Elméleti képzés esetén kb. 3 óra időtartamban a fenti témákról szólóan.
- Gyakorlat orientált képzés esetén kb. 5 óra időtartamban az elméleti képzésen túl menően az alábbi gyakorlati részekkel kiegészítve:
- Eszköz nélküli újraélesztés gyakorlás Ambu baba segítségével
- Sebkötözési bemutató
Elsősegélynyújtó képzés elvégzéséról szóló igazolás érvényességi ideje:
Jelenleg nincs hatályos jogszabály, amely meghatározná az Elsősegélynyújtó képzés igazolásának érvényességi idejét.
Az ERGONOM Kft. azonban javasolja az évenkénti ismeretfrissítést.
Megrendelés menete:
A jelentkezés visszaigazolása (regisztráció): A kitöltött és cégszerű aláírással ellátott jelentkezési lap és az ELS adatközlő táblázat (amely maradéktalanul tartalmazza a jelentkezők adatait) visszaküldését követően, - amennyiben minden szükséges adatot a rendelkezésünkre bocsájtott – visszaigazoljuk/regisztráljuk jelentkezését.
A jelentkezés visszaigazolásakor (regisztráció) az alábbi adatokat, dokumentumokat küldjük meg Önnek (Megrendelőnek):
- megrendelés száma, amely egy 16 karakterű szám
- amennyiben több mint 5 főt jelentkeztet a képzésre, akkor elküldjük Önnek (Megrendelőnek) a Szolgáltatás megrendelőt, amely a Megrendelő- Képző intézmény szerződéses kötelmeire vonatkozik. Ezt a Szolgáltatás megrendelőt kettő példányban szükséges kinyomtatni és cégszerű aláírással ellátva visszaküldeni részünkre a 7100 Szekszárd, Pf. 473. postacímre, de előtte elektronikusan az ertekesites@ergonom.hu emailcímre.
Ezt követően továbbítjuk regisztrációját a képzési csoportunknak.
A regisztrációt követően a képzési csoportunk megküldi Önnek (Megrendelőnek) a:
- díjbekérőt, melyet az abban jelzett határidőig szükséges kiegyenlíteni,
Amennyiben a képzési díj kiegyenlítése megtörtént, akkor a képzési csoportunk megküldi Önnek (Megrendelőnek):
- a képzés ütemezését, melyet kérjük továbbítson a képzésen Résztvevő(k)nek
Amennyiben a képzési díj nem kerül kiegyenlítésre, a Képző intézmény a képzés ütemezését nem küldi meg Önnek (Megrendelőnek) és a jelentkező nem jogosult a képzés részvételére.
A képzés során fizetendő díj, megfizetésének módja, ütemezése:
A kitöltött, a számlafizető által cégszerűen aláírt és az ertekesites@ergonom.hu e-mail címre megküldött jelentkezési lap alapján a képzést végző intézmény díjbekérőt állít ki. A képzési díj megfizetése átutalással, 3 naptári napon belül esedékes. A megrendelés az átutalással válik véglegessé.
A képzési díj:
- Elméleti képzés esetén 15.000.- Ft + áfa /Fő;
- Gyakorlat orientált képzés esetén 22.500.- Ft + áfa /Fő,
mely díjtételekre a képzést végző akkor is jogosult, ha a Résztvevő(k) a képzéstől bármely okból távol marad(nak).
Amennyiben a jelentkezési lapon az Ön (Megrendelő) által megjelölt képzési időpontban a Képzésen résztvevő(k) (Résztvevő(k)) nem tud(nak) megjelenni (saját hibájából, vagy önhibáján kívül) a Képző intézmény nem kötelezhető a képzési díj visszatérítésére Megrendelő felé.
Az Elsősegélynyújtó képzés elvégzéséről szóló igazolás megszerzéséért újbóli regisztráció/jelentkezés, képzési díj befizetése, és a képzésen történő részvétel szükséges.
A Képző intézménynek nem áll módjában jóváírásban részesíteni az újra jelentkezőt.
Igazolás a képzésről:
A Képző intézmény a képzés elvégzéséről hatóság által elfogadott igazolást állít ki, melyet a végszámlával együtt, a képzés elvégzését követően postáz a Megrendelőnek.
Az igazolás az alábbi adatokat tartalmazza:
- egyedi azonosítót/sorszámot;
- a Képző intézmény nevét, címét;
- a képzést elvégző Résztvevő nevét, születési helyét, idejét;
- a Megrendelő (Munkáltató) nevét, adószámát;
- képzéssel kapcsolatos törvényi hivatkozást;
- képzés megnevezését, képzés típusát, képzés idejét, képzés helyszínét;
- keltezést és képző intézmény képviselőjének aláírását.
Felhívjuk a figyelmét, hogy a kibocsájtott igazolásokat a Képző intézménynek kizárólag adminisztrációs díj megfizetése (igazolásonként:5.000.- Ft + áfa) ellenében áll módjában pótolni, ezért kérjük fordítsanak figyelmet az igazolások megőrzésére!
A képzési időpontok megtekintéséhez kattintson ide!
Híreink
Kötelező-e az üzemorvosi vizsgálat?
- Frissített tartalom -
Azok, akik követik a napi vagy heti sajtót, híreket bizonyára találkoztak azzal a szalagcímmel, hogy eltörölték a kötelező foglalkozás-egészségügyi alkalmassági vizsgálatokat, azaz az üzemorvosi vizsgálatokat. A következő összefoglalónkkal ebben szeretnék segítséget, tájékoztatást adni.
Részletek
Semmelweis-nap, a magyar egészségügy napja
Minden év július 1-jén ünnepeljük az egészségügyben dolgozókat, megemlékezve Semmelweis Ignácról, az anyák megmentőjéről, aki ezen a napon született. Részletek
Mi is kékek vagyunk… Legyünk együtt kékek!
Cégünk, az ERGONOM Munkavédelmi Szolgáltató Kft. kollégái ezen a napon tisztelettel adóznak azoknak, akik a sokszor kevésbé megértett úton járnak. Részvételünkkel együtt támogatást nyújtunk az autizmus elfogadásában és támogatásában. Részletek
Blog
Anyák és a munkavédelem
Anyának lenni önmagában is teljes munkaidős állás – de mi történik, ha ez párosul egy valódi munkahellyel, ahol a biztonság is főszerepet kap? Vidám, mégis tanulságos cikkünkben megmutatjuk, miért érdemes rájuk szuperhősként tekinteni – sisakkal vagy anélkül. Részletek
Hidegben történő munkavégzés munkavédelmi előírásai
A hideg időjárás komoly kihívásokat jelent mind a szabadban, mind a nem megfelelően fűtött helyiségekben dolgozó munkavállalók számára. A test lehűlése, a fagyás és más hideg okozta ártalmak nemcsak az egészségüket veszélyeztetik, hanem a munkavégzés hatékonyságát is csökkentik. Ebben a cikkben áttekintjük a hidegben történő munkavégzéssel kapcsolatos legfontosabb munkavédelmi előírásokat. Részletek
Ezek a jogok illetik meg azokat, akik ülőmunkát végeznek
Az ülőmunka manapság egyre elterjedtebb munkavégzési forma, különösen az irodai és adminisztratív területeken. Bár elsőre kényelmesnek tűnhet, az állandó ülés hosszú távon komoly egészségügyi kockázatokat rejthet magában. Nézzük, milyen jogok illetik meg azokat, akik ülőmunkát végeznek. Részletek